DR. MURAD KAYACAN

SATIŞ VE FİNANS EĞİTMENİ

Murad Kayacan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1988 senesinde mezun olmuş ve Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü'nde Bankacılık Dalı'nda master ve doktora programlarını tamamlamıştır.

1989 senesinde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB/BİST)’nın açmış olduğu uzmanlık sınavını kazanarak başladığı mesleki hayatında İMKB’nin o tarihteki tek piyasası olan Hisse Senetleri Piyasası’nda Eksper olarak atanmış olan Kayacan, ardından İMKB Vadeli İşlemler Piyasası Müdürlüğü'nün kuruluşu sırasında ilk birim personeli ve müdür vekili olarak görev almıştır. Bölüm müdürü olarak atandığı İMKB Araştırma Müdürlüğü görevinden sonra 2012 başına kadar da İMKB Eğitim ve Yayın Müdürlüğü’nde birim müdürü olarak çalışmıştır.

Öte yandan kuruluş aşamasında İzmir Vadeli işlemler ve Opsiyon Borsası (İZVOB)'nda İMKB'yi temsilen Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunmuş olan Dr. Kayacan, İMKB’den ayrıldıktan sonra özel sektörde aracı kurum yönetim kurulu üyesi ve halka açık şirket yatırımcı ilişkiler birim sorumlusu olarak da görev yapmıştır.

Aynı zamanda çok çeşitli üniversite ve finans kurumlarında finans yönetim, finansal araçlar, türev ürünler, finansal piyasalar ve kurumlar ile sermaye piyasası mevzuatına ilişkin dönemlik dersler vermiş olan Dr. Kayacan, SMMM/Bağımsız Denetçi ünvanları ile Ticaret Mahkemeleri'nde finans ve sermaye piyasalarına ilişkin uzman bilirkişilik de yapmakta olup, finansal piyasalarına ilişkin olarak hukuki görüşler de vermektedir.

PARA İYİ BİR UŞAK KÖTÜ BİR EFENDİDİR

ALEXANDRE DUMAS FILS (YAZAR)

12

YILLIK TECRÜBE

100+

TOPLAM EĞİTİM

1.000+

EĞİTİM SAATİ

2.000+

KATILIMCI

MURAD KAYACAN EĞİTİMLERİ