TESLİMAT VE İADE POLİTİKASI

onine.tuvakademi.org internet adresini kullanarak, "Üyelik Sözleşmesi" şartlarını kabul ederek sistemimize üye olmuş olan bir alıcı tarafından satın alınan ürün veya hizmet, TÜV Austria Belgelendirme Denetim ve Gözetim Hizmetleri Ltd.Şti. ("TÜV Austria") ve alıcı arasında başkaca bir sözleşme yok ise internet satış sözleşmesi tarihinden itibaren en geç 30 (otuz) gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk firmamıza aittir.

TÜV Austria Online Akademi, dijital içeriklerin satışının yapıldığı bir platformdur ve fiziksel olarak bir ürün teslimatı yapmayacaktır. Ürün teslimatı, alıcı tarafından ödeme işlemlerinin gerçekleştirilerek ürünün veya hizmetin satın alınmasının ardından, kendisine, sistemde kayıtlı hesap sayfası üzerinden ve e-posta bildirimleri yolu ile yapılacaktır. Ürün ya da hizmet, bu ilgili bildirimlerin yapılması ile teslim edilmiş sayılacaktır.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı veya hizmeti teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren ondört gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

Firmamızın yukarıda belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesi hâlinde, cayma hakkı süresi 6 aydır. 14 günlük süre ile 6 aylık süre, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde, tüketicinin malı teslim aldığı günden itibaren, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar. İş bu, "Ön Bilgilendirme Formunda" ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelikte belirtilen yükümlülüklerin, üç aylık süre içerisinde yerine getirilmesi hâlinde, 14 günlük cayma hakkı süresi, söz konusu yükümlülüklerin yerine getirildiği günden itibaren işlemeye başlar. Cayma hakkının kullanıldığına dair irade beyanının bu süre içinde yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmesi yeterlidir.

Alıcının yasal süre içinde yapacağı ürün ya da hizmeti reddetme ya da iade etme talebinin firmamıza ulaşmasının ardından yapılacak değerlendirme sonucunda, iadesi yapılacak ürün ya da hizmetin ücreti en kısa sürede alıcıya geri ödenmek suretiyle ürün veya hizmetin iadesi sağlanacaktır.

Ürün ya da Hizmet Red veya İade Talepleri İçin İletişim Bilgileri:

TÜV Austria:
Çamlık Mah. İkbal Cad. Dinç Sok. No: 28 PK: 34774 Ümraniye/İstanbul
Telefon: +90 216 537 08 11 E-posta: infoturkey@tuv.at