AYDINLATMA METNİ

TÜV Austria Belgelendirme Eğitim ve Gözetim Hizmetleri Ltd.Şti. ("TÜV Austria", "TÜV Austria Online Akademi" veya "Şirket") olarak; kişisel verilerinizin gizliliği ve güvenliği en önemli önceliklerimiz arasındadır. Bu kapsamda "6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu"nun ("KVKK") 10. maddesi'nden doğan aydınlatma yükümlülüğümüzü yerine getirmek amacıyla kişisel verileriniz hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. Kişisel veri, kimliğinizi belirli ya da belirlenebilir kılan her türlü bilgi anlamına gelmektedir. TÜV Austria tarafından tarafından işlenen kişisel verileriniz, bunların işlenme amaçları, aktarılabileceği alıcı grupları, toplanma yöntemi, hukuki sebebi ve söz konusu kişisel verilere ilişkin haklarınız aşağıda yer almaktadır.

ÜYELERİMİZ VE MİSAFİR ÜYELERİMİZ

TÜV Austria tarafından hangi kişisel verileriniz işlenmektedir?

TÜV Austria Online Akademi platformunda yer alan üyelik koşullarını kabul ederek web sitesinden veya mobil cihazlara kurulan uygulamadan giriş yapan ve platformda yer alan ürünleri takip eden ve/veya satın alan kişiler "Üye" olarak tanımlanmaktadır. TÜV Austria Online Akademi platformunda üye olmanız halinde aşağıdaki kişisel verileriniz işlenebilmektedir.

TÜV Austria, Üyelik Sözleşmesi'ni kabul ederek sistemimize üye olmamış olan misafir üyelerimiz ile ilgili, güvenlik amaçları dışında işlenen IP adresi ve tarayıcı bilgileri dışında her hangi bir veriyi işlememektedir. Bu paragrafın altındaki bilgiler üyelerimizi ilgilendirmektedir.

Kişisel verilerinizin işlenmesinin amaçları ve toplama yöntemleri nelerdir?

Kimlik, iletişim ve müşteri işlem bilgileriniz; sözleşmesel ilişkimiz kapsamında bizzat sizlerden, mobil uygulama ya da internet sitesinden elektronik ortamda otomatik olarak aşağıdaki amaçlarla toplanmakta ve işlenmektedir.

Hukuki, işlem güvenliği ve işitsel kayıtbilgileriniz; sözleşmesel ilişkimiz kapsamında bizzat sizlerden, mobil uygulama ya da internet sitesinden elektronik ortamda otomatik olarak aşağıdaki amaçlarla toplanmakta ve işlenmektedir.

Kişisel verilerinizin işlenmesinin hukuki sebebi nedir?

TÜV Austria "TÜV Austria tarafından hangi kişisel verileriniz işlenmektedir?" başlığında yer alan kişisel verilerinizi yukarıda yer alan amaçlarla ve KVKK’nın 5., 8. ve 9. maddelerinde belirtilen ve aşağıda yer verilen hukuka uygunluk sebeplerine dayanılarak işlenmektedir.

TÜV Austria kişisel verilerinizi kimlere hangi sebeplerle aktarıyor?

TÜV Austria, adli ve resmi makamlarca yürütülen soruşturma ve diğer hukuki süreçler kapsamında resmi ve yasalara uygun olarak iletilen talepler dışında her hangi bir bilgi paylaşımı yapmaz.

TÜV Austria KİŞİSEL VERİLERİNİZİ NASIL KORUYOR?

TÜV Austria ile paylaşılan kişisel veriler, TÜV Austria gözetimi ve kontrolü altındadır. TÜV Austria, yürürlükteki ilgili mevzuat hükümleri gereğince bilginin gizliliğinin ve bütünlüğünün korunması amacıyla gerekli organizasyonu kurmak ve teknik önlemleri almak ve uyarlamak konusunda veri sorumlusu sıfatıyla sorumluluğu üstlenmiştir. Bu konudaki yükümlülüğümüzün bilincinde olarak;

KİŞİSEL VERİLERİNİZİN KORUNMASINA YÖNELİK HAKLARINIZ

Bu Aydınlatma Metni’nin "Hak ve Talepleriniz İçin İletişim" bölümünde yer alan yöntemlerle Şirketimiz'e başvurarak,

HAK VE TALEPLERİNİZ İÇİN İLETİŞİM

Kişisel verilerinizle ilgili sorularınızı ve taleplerinizi, aşağıdaki bilgilere göre iletebilirsiniz.

Çamlık Mah. İkbal Cad. Dİnç Sok. No: 28 PK: 34774 Ümraniye/İstanbul
Telefon: +90 216 537 08 11
E-posta: infoturkey@tuv.at

AYDINLATMA METNİ HAKKINDA

TÜV Austria işbu Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Açıklama metnini yürürlükteki mevzuatta yapılabilecek değişiklikler çerçevesinde her zaman güncelleme hakkını saklı tutar.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022