İŞ HAYATINDA KOÇLUK VE MENTÖRLÜK

Eğitmen
İpek Öztürk Keskin

Kurs Süresi
34 Dk 21 Sn

 Yorumlar (0) 5 kayıt

GENEL BAKIŞ DERSLER EĞİTMEN YORUMLAR

Bu eğitim için henüz detaylı bilgi bulunmuyor.
Detaylı eğitim bilgileri için bu bölümü takip edin.

İŞ HAYATINDA KOÇLUK VE MENTÖRLÜK 34 Dk 21 Sn

İŞ HAYATINDA KOÇLUK VE MENTÖRLÜK BÖLÜM 121:45

İŞ HAYATINDA KOÇLUK VE MENTÖRLÜK BÖLÜM 202:09

İŞ HAYATINDA KOÇLUK VE MENTÖRLÜK BÖLÜM 310:27

İpek Öztürk Keskin

Kişisel Gelişim Eğitmeni

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde okurken, son senemde almaya başladığım eğitimlerde eğitmenleri sahnede gördükçe başladı eğitmenliğe olan ilgim. Fakültede son sene Gıda Bölümü'nde stajımı yaparken, bu sebeple sayısız eğitime katıldım. Bir kısmı mesleki gelişim, bir kısmı da kişisel gelişim ile ilgiliydi. Her eğitimde de sahnedeki eğitmenlerin yerine kendime koyarak izledim, dinledim… Mezuniyet projemi verirken de bu hayalle yaptığım sunum, o zamanki dekan tarafından ayakta alkışlanınca bu motivasyonumla birlikte 2005 yılında üniversiteden mezun oldum.

Hemen mezuniyetin ardından, iş hayatına denetçi olarak Tansaş'ta başladım. Kendimi okuldan yeni mezun, henüz eğitmenlik konusunda yetersiz gördüğüm bir dönemde, hayalim boş durmamış evreni harekete geçirmişti bile… Tansaş'ta yeni işe giren personele yönelik gerçekleştirilen ve kıdemli eğitmenler tarafından verilen işe giriş, oryantasyon ve gıda güvenliği eğitimlerinin benim tarafımdan verilmesi kararı ile hem çok heyecanlı hem de gururla eğitmenliğe başladım.

Tansaş'ın Migros tarafından satın alınmasının ardından, aynı süreçlere daha geniş bir ekiple Migros çatısı altında da devam ettim. Her hafta yeni insanlar ve sayısı eğitim… İlaveten aynı yıllarda almış olduğum Yönetim Sistemleri Baş Denetçiliğim kapsamında mağazalarda Kalite Yönetim Sistemleri'ne yönelik bilgilendirme ve iç tetkikçi eğitimlerini de verdim.

Migros'un ardından geçtiğim Sodexo'da Kalite Güvence Departmanı'nda bu defa İşletme Müdürleri, Yerinde üretim tesisi personeline uzmanlığım kapsamında eğitimler vermeye devam ettim.

Şirket içi eğitmenlik deneyimlerim; Mérieux NutriSciences - Kalite Sistem Grubu bünyesinde de devam etti. Ta ki; ilk girişimcilik deneyimim olan “UP2U Eğitim Danışmanlık” firmasını kurana kadar. Bu firmada 2,5 sene boyunca; üniversite öğrencilerine, Alışveriş Merkezi yöneticilerine, büyük yerel ve uluslararası kahve zincirlerine, gıda üretim tesisi ve yerel ve uluslararası gıda zincirlerinin personellerine sayısız eğitim verdim.

Bu tecrübenin ardından 2012 yılında yine kurumsal hayata geri dönerek uluslararası uygunluk değerlendirme kuruluşlarında eğitim birimlerinin kurularak yönetilmesi süreçlerinde yer almaya başladım. Ve şimdi yeniden masanın diğer tarafına da geçerek TÜV Austria Turk Akademi çatısı altındaki bu görevlerimle birlikte eğitmen olarak da sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum.

Çok kısa da 2004'ten bu yana bu süreçte almış olduğum kendi gelişim yolumdaki eğitimlerden ve yaptıklarımdan bahsedeyim isterim.

Bireysel gelişimimde yolumu daha net görebilmek, gelişmelerden haberdar olabilmek için bu seneler içerisinde bir çok kez Eğiticinin Eğitimi ve son olarak da ileri seviye Eğitmenlik programlarını tamamladım. Sektörel gelişimlere ayak uydurmak için 2022 yılında PSM 1 eğitimi alarak sınavını yüksek bir derece ile tamamlayıp, Agile Professional Scrum Master oldum. 2019 yılında almış olduğum ICF onaylı Koçluk sertifikamı da Agile eğitimimle birleştirerek Agile Coach olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyim.

İş hayatı haricinde kendimi bulma yolunda sayısız hobimi hayata geçirmek için Dublajdan, Sanat Terapisine kadar bir çok uzmanlık programına katıldım. Hala bir çoğunda uygulayıcı olarak boş vakitlerimi keyifle değerlendiriyorum. Yola durmadan öğrenerek ve yine eğlenerek podcastler, yeni hobilerle devam ediyorum.

Dilerim sizlerin de öğrenme ya da eğlenme süreçlerinde keyifle bir araya geldiğimiz çokça video ya da yüz yüze eğitim gerçekleştiririz. Sevgiyle ve Işıkla kalın.

KATILIMCI YORUMLARI (0)